Meist

Lehekülg on valminud 2019. aastal Leader projekti “Jõgevamaa rahvarõivaste andmebaas” raames. Lehekülje tekstid on koostanud Tiina Kull ning projekti eest vastutab Jõgevamaa rahvarõiva nõuandekoda – MTÜ TARTO MAAKODA. Lehekülje kujunduse ja tehnilise teostuse tegi Saara Kirjastus.

Rahvarõivaste uurimine nagu iga teinegi teadus on pidevas arengus. See, mida teati tõena 1950. aastatel või ka 1980. aastatel, võib tänasest vaatevinklist tunduda ka veidi teisiti. Aja jooksul on leitud uusi allikaid ning olemasolevadki on põhjalikumalt ja sageli ka  rõivaste tehnollogilisi üksikasju rohkem arvestades üle vaadatud.  Lehe autor proovib tagada selle ajakohasuse ning siia koondatud materjali täiendada ja vajadusel ka parandada.

Juhul, kui märkad või tead, et kusagil on viga, anna palun teada aadressil info@riidekirst.ee. Samuti palume märku anda, kui sinu kodus on säilinud mõni Põhja-Tartumaa vana riideese.

Riidekirstu lehelt saavad oma rahvarõiva ladu hallata kõik Jõgevamaa asutused või kollektiivid. Andmebaas võimaldab arvestust pidada, kellele on esemed välja laenatud ning lihtsustab rõivaste hooldamist ja hoidmist. Kui soovid saada kasutajaks või vajad muul moel nõu, kirjuta info@riidekirst.ee.